Hemen Ara WhatsApp
ev temizliği fiyatları

1 Saatte Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir saat içinde misafirleriniz mi geliyor, eviniz çok mu dağınık? Hemen evinizi temizlemek mi istiyorsunuz ya da temizlik şirketleri çağıracak vaktiniz mi yok? Merak etmeyin en kısa sürede evinizi nasıl temizleyeceğinizi anlatacağım. İlk olarak yapmak istediğiniz işe yani hangi odaların temizlenmesi gerekiyorsa ona odaklanmanız gerekiyor. Dağınık eşyaları toplarken asla dikkatiniz dağılmaması gerekiyor yoksa yazımızda anlatacağımız gibi 1 saat içinde evinizi temizleyemezsiniz.

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir çok insan 1 saatte ev temizliği nasıl yapılır? Sorusunun cevabını aramaktadır. Sizde sorunun cevabını ve 1 saat içerisinde ev temizliği yapmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Ev Temizliği İçin Konsantre Olalım

Temizlediğiniz oda ne olursa olsun, daha üst yüzeylerden gelen kir ve tozun henüz temizlenmemiş alt yüzeylere düşmemesi için evinizi yukarıdan aşağıya doğru temizleyin. Odanın lambalarından başlayın daha sonra mobilyalar ve zemini silin. Kirleri ve tozları temizlemek için tüm odaları temizliğiniz bitiyormuş gibi temizleyin.

Yatak odası temizliği 15 dakika

 • Yatağınızın üzerinde bulunan nevresimi tekrar düzeltin. Yatağın alt tarafını temizleyin.
 • Mobilyaları, üstten alta doğru sprey deterjan ve mikrofiber bezle silin.
 • Acele ediyorsanız, sadece dağınıklığı toparlayabilirsiniz

Banyo-banyo başına 10 dakika

 • Banyo çok kolay temizlenmediğini biliyoruz fakat siz acele ediyorsanız banyonun zeminini silin ve lavaboları temizlerseniz en azından kötü görüntü varsa o ortadan kalkmış olacaktır.

Oturma Odası Temizliği-20 dakika

Oturma odası misafirlerimizi karşılayacağımız ve yemeğin yenileceği yer olduğu için en çok temizlikte burada zaman kaybedeceğiz. Zaman kaybetmeden hemen temizliğe geçelim.

 • Bütün dağınıklığı temizleyin.
 • Odanın bir köşesinden başlayarak detaya girmeden mobilyaların, televizyonun ve odamızda bulunan diğer eşyaların tozlarını alalım.
 • Koltukların temizliğini elektrik süpürgesi yardımıyla yapabiliriz.
 • Temizliği bitirirken oturma odasında bulunan halımızın üzerini elektrik süpürgesi ile temizleyelim.

Mutfak-15 dakika

 • Tüm kirli tabakları ve tencereleri bulaşık makinesine koyun, lavaboyu ve tezgâhı sıcak sabunlu su ile temizleyin.
 • Sıcak suda bulaşık süngerini bekletin, dolapları ve diğer yüzeyleri tekrar yukarıdan aşağıya doğru silin. Temizlediğinizde süngeri ılık suda yıkayın ve ne kadar kirin çıktığı konusunda şaşıracaksınız!
 • Fırın, bulaşık makinesi vb. cihazları silin.
 • Son olarak mutfağımızın zeminini silerek temizliği bitirelim.

Ev Temizliği Fiyatları

Bir çok kişi evini temizleteceği zaman güvenilir temizlik firmaları arayışına girmektedir. İstanbul temizlik şirketleri arasında olan ICO temizlik firmaları sizler için en uygun ev temizliği fiyatları sunmaktadır. Sizde uygun fiyatlı ev temizliği istiyorsanız ev temizlik şirketleri isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Eviniz için pratik bilgiler vermeye çalıştık, yazımda bahsettiğim 1 saatlik temizlik ortalama 85 m² ve 2+1 olan evler içindir. Daha büyük evlerin temizliği kaç oda varsa ona göre yukarıdaki zamanlar çarpılmalıdır. Yazımı yararlı bulduğunuzu düşünerek misafirlerinizle hoş sohbetli günler diliyorum. Sizde halkalı temizlik şirketi arayışınız varsa bizlere 0212 696 3239 numarasından ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

2 Yorum Var

 • Ecrin / 22 Mart 2018 at 11:59

  yeni evli olarak ev temizliği nasıl yapılır biliyorum fakat gerçekten yazdığınız bilgiler çok yararlı olmuş.

  Cevapla
 • Kübra Cankurt / 22 Mart 2018 at 19:42

  Sizin yazınızı okuduktan sonra ev temizliği yapasım geldi 🙂 Çok yararlı bilgi paylaşmıssınız.

  Cevapla

Yorum Yaz
Sizinle kısa sürede iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yorum bölümüne ekleyiniz. Telefon numaranızı sadece firma yetkilimiz görmektedir.