Hemen Ara WhatsApp
mermer parlatma

Mermer Parlatma

Mermer parlatma ve silim yaygın olarak insanlar arasında yanlış anlaşılmaktadır. Mermer üzerinde genellikle “su lekeleri” ve “cam halkalar” oluşmaktadır. İnsan genellikle mermer parlatma ve silim nasıl yapıldığı konusunda araştırma yapmaktadırlar. Mermer parlatma ya da mermer cilalama sırasında sadece kimyasal veya losyon kullanıldığını bilmektedirler. Bunlar yanlış değildir fakat 100% doğruda değildir. Mermerin üzerinde bulunan parlaklık mermerin cinsine göre değişiklik göstermektedir yani mermerin parlaklığı aslında kimyasal ile değil mermerin kendi yapısından kaynaklanmaktadır. Biz mermer parlatma değil, mermeri ilk yere döşeme sonrasındaki parlaklığa geri getirmek için mermer silim ve parlatma işlemi yapmaktayız.

 

Mermer Parlatma Nasıl Yapılır

  • Mermer parlatmayı İstanbul temizlik şirketleri arasında bulunan firmamız sizin mermerinizin cinsine göre kimyasallar ile parlatma ve silim işlemi yapmaktadır.
  • Kullanmış olduğumuz makine (TMT CS-843 Cila Makinası) 41 kg ağırlığında olup, parlatma ve cila işleminde en çok kullanılan makinadır.
  • Mermer silim işlemine başlamadan önce mermerin 2 ya da 3 kere (mermerin durumuna göre) köpük ile yıkama işlemi yapılır.
  • Yıkama işlemi biten mermeri vakum makinesi yardımı ile üzerindeki su ve köpükten arındırılarak temizlenmesi sağlanır.
  • Mermerin cinsine göre getirdiğimiz kimyasal yardımı ile eski görünümünü elde etmesi için parlatma ve cila işlemi uygulanır.
  • Mermer silim ve parlatma işlemi tamamlanır.

 

Mermer Silim İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mermer silim işleminde en önemli madde mermerin cinsine göre kimyasalın seçilmesi ve profesyonel ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Uygun kimyasal seçilmediği takdirde mermer eski görünümüne kavuşmayacak aksine daha kötü bir görünüm alacaktır.

Mermer Parlatma Fiyatları

Mermer cilalama ve parlatma fiyatları mermerin durumuna göre farklılık göstermektedir. Fiyatlandırma M² olarak verilmektedir.

Sizde profesyonel olarak hizmet almak için 0212 696 32 39 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler: ,

Yorum Yok

Yorum Yaz
Sizinle kısa sürede iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yorum bölümüne ekleyiniz. Telefon numaranızı sadece firma yetkilimiz görmektedir.